Eski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eski Forum

Türk Forum Sitesi

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım"

YazarMesaj
D.R.
MAREŞAL(Admin)
MAREŞAL(Admin)
D.R.

Karma Puanı :
"İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım" Left_bar_bleue100 / 100100 / 100"İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım" Right_bar_bleue

"İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım" Empty
MesajKonu: "İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım"   "İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım" EmptySalı Eyl. 30, 2008 7:34 am

HOLLANDALI GURBETÇİ: "İSMİM NEDENİYLE AYRIMCILIĞA UĞRADIM"

Resmi büyütmek için tıklayın

Hollanda'nın Den Bosch Kentinde İkamet Eden Turan Özkan, Çalışmak İçin Müracaatta Bulunduğu Tnt Firmasına Türk İsmi ile Başvurduğunda Cevap Verilmediğini Ancak Aynı Müracaatı Hollanda İsmi ile Yaptığında Anında Cevap Aldığını Söyledi.

Hollanda'nın Den Bosch kentinde ikamet eden Turan Özkan, çalışmak için müracaatta bulunduğu TNT firmasına Türk ismi ile başvurduğunda cevap verilmediğini ancak aynı müracaatı Hollanda ismi ile yaptığında anında cevap aldığını söyledi.
Gurbetçi Özkan, Hollanda'nın farklı grup göçmenlerin, mültecilerin huzur bulduğu bir ülke değil, göz göre göre uluslar arası anlaşmaları ihlal eden, Avrupa Konseyi tarafından davranışları düzeltilmeye çağrılan bir ülke haline geldiğini savundu. Cihan'a konuşan Özkan, "Madem bizi istemiyorlar ise neden bize burada tutuyorlar. Ve neden bizi çalışmıyorlar diye lanse ediyorlar" diye sitemde bulundu.

Özkan başından geçen olayları şu şekilde anlattı."Ben uzun zamandır rahatsızdım. Uzun zamandan bugüne değin işsizdim. İşsizlik hakkımda bitince farklı işlere başvurdum. Bu nedenle hafif işler arıyordum. Diğer taraftan gazetelerdeki ilanları da araştırıyordum. Bu arada TNT firmasının kargo bölümünde şoför aranıyor ilanını gördüm Brabant Dag Blatt gazetesinde. Ve hemen e-mail ile işe müracaatta bulundum. Gazete bu ilan sürekli olarak bir hafta boyunca devam etti. Bende ilk gününden itibaren hemen anında müracaat ettim. Fakat aradan bir hafta geçmesine rağmen bana hiçbir cevap gelmedi. Sonra belki ulaşmamıştır diye bir daha attım. Yine cevap gelmedi. Hollanda'da özellikle iş piyasasında ayrımcılık çok yapıyorlar. Hollandalı birinin ismi ile e-mail ile yine aynı TNT firmasına müracaatta bulunduk. İnanın e-maili attıktan bir saat sonra hemen TNT firmasından cevap geldi. Sizi bekleme listesine aldık haber vereceğiz diye bir e-mail gönderdiler. Hemen kısa zamanda görüşelim diye de not düşmüşler. Ondan sonra tekrar üçüncü kez ben kendim adımla bir email daha attım. TNT'ye teşekkür ederiz öyle bir elamana ihtiyacımız yok diye. Şimdi Hollandalıya hemen gelin görüşelim diyorlar."

"Benden sonra müracaat etmesine rağmen Hollandalıya hemen cevap verilirken bana da bir hafta geçmesine rağmen cevap gelmedi." diyen Özkan, "Bu ayrımcılık değil de nedir? Burası Hollanda medeniyetin beşiği diyorlar. Ayrımcılık yasak diyorlar. Bu durumu da eşim ayrıca ayrımcılık bürosuna bildirdi. Ayrımcılık bürosundan kısa zamanda cevap bekliyoruz. Bu arada TNT firmasına gönderdiğimiz bir Hollandalı adına e-maili oradaki yetkililer de henüz farkına varmadılar. Bunu da ayrımcılık bürosuna ilettik." dedi. TNT firması yetkililerine ulaşılamadığı için yorum alınamadı. (CİHAN)
https://eski.yetkin-forum.com

"İsmim Nedeniyle Ayrımçılığa Uğradıdım"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "seni seviyorum" a en accayip cevaplar
» Msn Space Niz Icin "anket Hazirlama"...