Eski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eski Forum

Türk Forum Sitesi

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Doğan: 'Beşiktaş'ı rahat yeneriz'

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Doğan: 'Beşiktaş'ı rahat yeneriz' Empty
MesajKonu: Doğan: 'Beşiktaş'ı rahat yeneriz'   Doğan: 'Beşiktaş'ı rahat yeneriz' EmptySalı Ekim 16, 2007 8:46 am

Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan, Beşiktaş maçı için oyuncularını uyardı, "Önemli olan kafamızın rahat olması. Bunu başarırsak, rahat yeneriz" dedi.

'Beşiktaş'ı çözdüm'
Ziya Doğan, takımına yaptırdığı antrenmandan önce yaptığı toplantıda futbolcularından cumartesi günü seyircisiz oynanacak maçta Beşiktaş'ı gözlerinde büyütmemelerini istedi. Siyah beyazlı takımın Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında oynadığı Porto maçında izlediğini belirten Ziya Doğan, daha sonra şunları söyledi: “Porto maçında çok zor gol atabilecek bir taktikle oynadılar. Üç ön liberoları var. Solda Tello, tehlikeli bir oyuncu. İleride ise tek forvetle gol arıyorlar. Ben henüz Porto maçının başında Beşiktaş'ın gol atamayacağını farkettim. Nitekim öyle oldu. Ancak 1 hafta sonraki Gençlerbirliği maçında aynı taktikle oynamadılar. Eğer Porto maçındaki gibi bir taktikle karşımızda oynarlarsa, işimiz rahat olur.“

'Takım oyunuyla kazanırız'
Birçok futbolcusuna kondisyon salonunda ağır çalışmalar yapmayı da yasaklayan Ziya Doğan, üzerlerinden gerilimi attıkları taktirde başarılı olacaklarını vurguladı. Ziya Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen hafta oynadığımız Kasımpaşa maçında üzerinizde çok fazla bir baskı olduğunun farkına vardım. Yine de 5 tane net gol pozisyonu bulduk. O anda şansızlıktan dolayı bunları değerlendiremedik. Şimdi önümüzde bir Beşiktaş maçı var. Bu maçta üzerimizdeki baskıyı atmamız gerekiyor. Normal şartlarda Beşiktaş'ı yenmememiz için hiç bir sebep yok. Yeter ki sakin ve temkinli olalım. Maça çıktığımızda takım oyununu en iyi şekilde sahaya yansıttığımız takdirde bu maçtan üç puan almamamız işten bile değil. Hepinize güveniyorum. Bugünden itibaren maç haftasına girdik ve kendinize daha çok dikkat etmenizi istiyorum. Bu maçı almak zorundayız.“

Gökdeniz:'Beşiktaş maçlarını severim'
Trabzonspor'un en formda oyuncusu Gökdeniz, Beşiktaş maçı için umut dolu mesajlar verdi. Beşiktaş'la oynadıkları karşılaşmaların çok zevkli geçtiğini belirten Gökdeniz, şöyle devam etti: “Derbi maçların heyecanı, diğer maçlara oranla daha fazla oluyor. Taraftarsız oynayacak olmamız bizi biraz üzüyor ama yine de taraftarlarımızın kalbinin bizimle olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Beşiktaş maçını kazanmak için elimizden geleni yapacağız.“ Beşiktaş maçında gol atıp takımının alacağı galibiyette önemli rol oynamak istediğini de söyleyen Gökdeniz, “Yaşadığımız kötü günleri, Beşiktaş galibiyetiyle unutturmak istiyoruz. Rakibimizin de kalitesini biliyoruz ama kazanmak zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz Zor geçecek maçta 3 puanı alıp rahat bir nefes almak istiyoruz“ dedi.

Para yok, tedirginliği
Mali Sayman Emin Kahraman'ın, “Takım iyi yerlere gelene kadar para yok“ açıklaması, futbolcuları tedirgin etti. Birçok futbolcu, bilgi almak için Emin Kahraman'la öteki yöneticileri aradıklarında aldıkları cevap karşısında şaşırdılar. Kahraman'ın açıklamasının yöneticiler arasında da destek bulduğu gözlendi. Emin Kahraman ise, “Futbolcularımıza güvenmeme gibi bir durum söz konusu değil. Bu taktik, dünyanın birçok yerinde uygulanır. Kimsenin parası da Trabzonspor'da kalmaz“ dedi.

Başkanlık arayışları
Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'ın aralık ayında yapılacak kongre için aday olup olmama konusundaki kesin kararını vermemesi, muhalif kanadın çalışmalarını hızlandırdı. Başkan adaylığı için eski genel kaptanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun adı da ön plana çıktı. Hayrettin Hacısalihoğlu'na başkanlık için baskı yapanlar arasında Bekir Bülbüloğlu, Serdar Bali ve İskender Önal'ın da yer aldığı öğrenildi. Adaylığı için kesin konuşmayan Hayrettin Hacısalihoğlu ise destek gördüğü taktirde göreve talip olacağını söyledi. Daha önce aday olacaklarını açıklayan eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve eski yönetici Hacı Yıldız'ın kongre için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Doğan: 'Beşiktaş'ı rahat yeneriz'
1 sayfadaki 1 sayfası